Tablety proti blechám

Velmi účinnou pomocí v boji proti blechám, která působí i tehdy, když ostatní postupy selžou jsou tablety proti blechám. Jde o žvýkací tablety proti blechám s obsahem účinné látky Fluralanerum. Tablety proti blechám jsou určeny výhradně pro psy a to pro psy s hmotností nad 2 kg. Tablety proti blechám seženete výhradně u svého veterináře a mají okamžitý a trvalý usmrcující účinek na blechy a klíšťata trvající 8-12 týdnů.

Blechy a klíšťata jsou vystaveny působení účinné látky okamžitě po kousnutí nebo přisátí na psa, kdy přijdou do kontaktu s tělními tekutinami. K nástupu účinku dochází u blech do 8 hodin a u klíšťat do 12 hodin po uchycení.

Tablety jsou žvýkací a podávají se přímo s krmením nebo během krmení. Jsou dobře přijímány většinou psů. Pokud nenastane dobrovolné přijetí, lze tablety proti blechám podat psům zamíchané do krmiva nebo přímo do tlamy. V době podání by měl být pes pozorován, zda došlo ke spolknutí tablety.

 

 

Tablety proti blechám jsou určené pouze pro psy a to jen pro ty s hmotností nad 2 kg. Tablety jsou dostupné v 5 variantách, které uvádím níže včetně orientačních cen.

  • Bravecto XS – žvýkací tablety pro velmi malé psy (2-4.5 kg), CENA 680,-/ks
  • Bravecto S – žvýkací tablety pro malé psy (4.5-10 kg), CENA 700,-/ks
  • Bravecto M – žvýkací tablety pro střední psy (10-20 kg), CENA 760,-/ks
  • Bravecto L – žvýkací tablety pro velké psy (20-40 kg), CENA 840,-/ks
  • Bravecto XL – žvýkací tablety pro extra velké psy (40-56 kg), CENA 890,-/ks

Jedinou nevýhodou může být vyšší cena. Nicméně tento přípravek je skutečně funkční, takže investice se vám rozhodně vyplatí.