Spreje proti blechám

Spreje proti blechám použijete přímo pro ošetření povrchu těla vašeho domácího mazlíčka. Spreje mají často i repelentní účinek, což znamená, že účinkují proti blechám i proti dalším parazitům (klíšťatům, vším, všenkám atp.) po delší dobu – až několik týdnů.

Některé spreje proti blechám můžete použít také na ošetření pelíšku, boudy a okolí vašeho zvířete. Mezi oblíbené produkty patří Bolfo spreje proti blechám, které lze zcela bezpečně použít pro psy, kočky i pro hubení blech ve vaší domácnosti.

Nezapomínejte, že při napadení blechami je těmito parazity často zamořeno i okolí zvířete. Jde hlavně o pelíšky, deky, koberce, závěsy, plyšové hračky aj. Proto doporučujeme vhodnými přípravky ošetřit i okolí zvířete. Kromě textílií věnujte zvýšenou pozornost také skulinám v podlaze, koutům, zadním stěnám nábytku a podobně. Místa, kde se zvíře obvykle zdržuje a další místa, kde se dá výskyt parazitů předpokládat, postříkejte plošně ze vzdálenosti cca 50 cm. Podle míry napadení pak opakujte ošetření cca 2x týdně po dobu zhruba jednoho měsíce.

Spreje proti blechám se poměrně snadno používají, nastříkáme přímo na napadené zvíře. Stříkáme několik sekund proti srsti až dokud srst není lehce, viditelně vlhká. Některým zvířatům může vadit syčení hnacího plynu ve spreji. V tom případě doporučujeme použít spreje proti blechám s mechanickým rozprašovačem. Můžeme doporučit například sprej Frontline nebo Virbac Effipro.

Spreje proti blechám s čistě přírodními látkami

Kromě konvenčních produktů s chemickými látkami můžete pro svá zvířata vybírat i spreje s čistě přírodními látkami. Naše oblíbené jsou spreje Menforsan, které se vyrábějí k použití přímo na zvíře a pak také na pelechy a boudy. U přírodních produktů se pro efektivní účinek doporučuje použití denně po dobu cca jednoho týdne. Více o přírodních sprejích a dalších čistě přírodních produktech na ochranu vašich zvířat před parazity najdete v naší samostatné sekci zde.

TOP PRODUKTY