Pipety spot on proti blechám pro psy a kočky

Pod názvem spot on pipety proti blechám se skrývají pipety obsahující roztok s účinnou léčebnou látkou. Pipety proti blechám jsou jednoduché svou aplikací – odlomíte jejich špičku a obsah vymáčknete na kůži zvířete v oblasti zhruba mezi lopatkami (v kohoutku). Zde si pes ani kočka nemá možnost látku olízat. Účinná látka se vstřebává do povrchové vrstvy kůže a působí pak několik týdnů až zhruba dva měsíce (podle velikosti zvířete).

Pipety se prodávají buď speciálně pouze proti blechám, nebo kombinované, které působí proti dalším vnějším parazitům jako jsou klíšťata, všenky aj. Pipety proti blechám se prodávají rozdělené pro kočky a pro psy (případně další zvířata) a dále pak pro různé hmotností kategorie zvířat.

POZOR! Nikdy nezaměňujte pipety proti blechám určené pro psy za ty kočičí a vždy dbejte na váhové limity uvedené na výrobku!

NOVINKA: pipety s kombinovaným účinkem

Novinkou jsou pipety proti blechám, které chrání jak vašeho domácího mazlíčka, tak i jeho okolí. Značka Frontline vyrábí tyto pipety pro psy i pro kočky, které obsahují naprosto bezpečné účinné látky – jsou šetrné ke zvířeti a jeho organizmu. Zvíře je s použitím těchto pipet chráněno proti dospělým blechám a navíc díky svému složení obohacenému o IGR zabraňují rozvoji všech dalších vývojových stádií blech ve vaší domácnosti (vajíček, larev i kukel). Přípravek dlouhodobě účinkuje i proti klíšťatům.

Co je IGR? IGR neboli Insect Growth Regulator je regulátor růstu hmyzu, který snižuje produkci vajíček, omezuje líhnutí larev a brání dokonce i tvorbě kukel.

Pipety proti blechám s repelentem proti hmyzu

Dalším zajímavým produktem v této oblasti jsou pipety, které účinkují jak proti blechám a klíšťatům, tak a navíc i proti bodavému hmyzu (komárům, flebotomům a krev sajícím mouchám). Pipety od značek Frontline Tri-Act a Advantix hmyz odpuzují a rovněž hubí, zároveň jsou voděodolné a bezpečné i pro velmi mladé psy (od 8 týdnů věku).

POZOR! Tyto pipety se nesmí používat u koček. Jsou pro ně toxické. U psů, kteří jsou často ve styku s kočkami a sdílí s nimi prostor proto jejich využití zvažte.

Pipety  proti blechám s čistě přírodními látkami

I v oblasti pipet, stejně jako u obojků existují i čistě přírodní produkty. Ty mají však pouze repelentní účinek  žádný hmyz tedy nehubí, pouze jej odpuzují. Oblíbené jsou přípravky španělské značky Menforsan pro psy i kočky s výtažky z konopí, citronu a pelargonií, které chrání proti blechám, klíšťatům, roztočům i létajícímu hmyzu. Balení obsahuje 2 pipety a vydrží vám tak zhruba na 2 měsíce.

Další přírodní přípravky na blechy pro psy i kočky vyrábí značka Sergeant’s nebo Francodex.

Výhodou přírodních produktů je to, že mohou být použity u štěňat a koťat, březích koček a fen a také zvířat s alergií na běžné insekticidy.

Pipety proti blechám pro králíky

Na trhu jsou již dostupné i přípravky speciálně určené pro králíky (kteří jsou většinou napadeni blechou kočičí). Osobně se mi osvědčila tato pipeta od Advantage – která je vhodná pro králíky od 11. týdne věku a zhruba od 1,2 kg váhy. Jedno ošetření zabrání dalšímu napadení blechami po dobu 1 týdne.

POZOR! pokud u pipety proti blechám není výslovně uvedeno že je vhodná i pro králíky pak ji nikdy pro králíka nepoužívejte. Blechy pro psy a některé kočičí nejsou pro jiná zvířata vhodná.

Na co si dát při výběru pipety proti blechám pozor?

Neužívejte nikdy pipety určené pouze pro psy na jiná zvířata! Látky obsažené v některých psích pipetách mohou být totiž pro ostatní zvířata nebezpečná (toxická).

Pokud má váš má aplikovanou pipetu určenou pouze pro psy, dávejte pozor, aby nebyl v častém styku i s vaší kočkou nebo jinými domácími mazlíčky (uvolňující látka by je mohla ohrozit).

Vždy dbejte na váhové limity uvedené na výrobku.

U březích zvířat, zvířat v období laktace a mláďat se vždy přesvědčte, zda je pro ně produkt vhodný.

TOP PRODUKTY