Šampony proti blechám pro psy a kočky

Vykoupání zvířete s využitím antiparazitního přípravku je jednou z nejúčinnějších metod boje proti zablešení. Šampony proti blechám pomohou odstranit zbytky mrtvých blech a jejich trus, který je lepivý a ulpívá velmi pevně na srsti zvířete. Dále vykoupáním také odstraníte zbytky použitých přípravků nebo jiné nečistoty.

Vykoupání a použití antiparazitárních přípravků snášejí výborně především psi. U koček je náklonost k vodě výrazně slabší – některé koupel snesou jiné by raději vypustili duši, než by si namočili byť jedinou tlapku. Šampony proti blechám mají sice okamžitý, ale pouze krátkodobý účinek. Proto je po vykoupání a ošetření zvířete šamponem potřeba použít i další vybrané antiparazitikum pro dlouhodobou ochranu před dalším napadením zvířete blechami.

Výhodou šamponů je kromě jejich vysoké účinnosti (odstraní všechny vnější parazity již po prvním použití) i to, že dokáží zklidnit podrážděnou pokožku zvířete. Ta totiž může být po pokousání blechami výrazně podrážděná a hojivé esence, které šampony proti blechám obsahují ji pomohou zahojit. Vybírejte proto šampony, které nevysušují srst ani kůži a nedráždí sliznice ani pokožku zvířat.

Šampony proti blechám se nanášejí na mokrou srst, jemně se vmasírují a poté důkladně opláchnou. Pro 100% účinek naneste pak šampon ještě jednou znovu, nechte cca 2 minuty působit a poté opět důkladně o opláchněte.

Námi vyzkoušený a velmi osvědčený je například Proficare šampon s tea tree olejem nebo přírodní šampony francouzské značky BIOGANCE®, které jsou vyráběny bez použití parabenů, fenoxyethanolu, živočišných olejů a nejsou testovány na zvířatech. Další přírodní přípravky proti blechám najdete zde.

TOP PRODUKTY