Pudry proti blechám pro psy a kočky

Pudry proti blechám jsou další z řady přípravků proti blechám, které vám pomohou v boji s invazí parazitů v kožichu vašeho mazlíčka.

Pudry proti blechám mají ve většině případů pouze repelentní účinky a používají se hlavně u psů a koček, které nesnesou žádný jiný typ přípravku nebo druh aplikace. Pokud se tedy vaše zvíře bojí syčení spreje, nesnáší koupání nebo nošení obojku, pak pravděpodobně sáhnete po pudru.

Repelentní pudry proti blechám působí obvykle zároveň i proti klíšťatům a komárům. Jejich výhodou je také snadná a rychlá aplikace. Pudry proti blechám se nanášejí přímo do srsti. Aplikujte rovnoměrně proti srsti po celém těle zvířete, rozetřete ho a důkladně ručně vmasírujte do srsti. Vždy se ujistěte, že pudr proniká až k pokožce. Při ošetření se zaměřujte hlavně na nejsilněji zamořená místa jako je kořen ocasu nebo břicho a tlapy. Následně nechte pudr působit 5 – 10 minut a zajistěte, aby se zvíře po tuto dobu neolizovalo. Po uplynutí doby zvíře důkladně vyčešte, abyste odstranili přebytečný přípravek.

Pro optimální účinnost opakujte stejný postup zhruba 1x za měsíc. V případě silného zablešení opakujte postup 1x týdně po dobu jednoho měsíce, poté intervaly prodlužte.

Pokud není uvedeno jinak, nepoužívejte pudry proti blechám pro štěňata a koťata mladší než 3 měsíce nebo v průběhu březosti či kojení. Výjimku tvoří čistě přírodní pudry proti blechám, které jsou vhodné i pro ty nejmenší zvířata.

Zcela přírodní je například repelentní pudr pro psy a kočky Francodex, který chrání po až po dobu 4 týdnů od aplikace a to nejen proti blechám, ale také proti dalšímu otravnému hmyzu, jako jsou klíšťata nebo komáři aj. O dalších přírodních produktech proti blechám čtěte zde.

TOP PRODUKTY