Přípravky proti blechám

Pro boj s invazí blech v kožichu vašeho domácího mazlíčka a v jeho okolí, můžete využít nejrůznější přípravky proti blechám. Ty vám pomohou jednak se blech zbavit a pak také ochránit zvířata před dalším napadením parazity.

PREVENCE – přípravky proti blechám

Stejně jako u všech jiných problémů i v boji s blechami je nejdůležitější prevence – tedy ochrana vašeho psa, kočky, nebo jiného domácího zvířete tak, aby se u něj blechy vůbec nevyskytly.

Antiparazitní obojky proti blechám

Obojky jsou asi nejoblíbenějším prostředkem pro dlouhotrvající ochranu zvířat. Existují různé typy obojků, nicméně všechny obsahují určitou účinnou látku, která se uvolňuje do kůže zvířete a tím jej chrání před napadením blechami (případně i jinými parazity) a také brání jejich případnému dalšímu vývoji a množení.

Antiparazitní obojky se liší podle toho, pro jaké zvíře jsou určeny (druh a velikost), zda obsahují chemické či čistě přírodní látky, jak dlouho účinkují a zda působí pouze proti blechám nebo i proti jiným parazitům.

Samostatnou kategorii obojků proti blechám najdete zde.

DOPORUČENÝ PRODUKT  Obojek pro kočky a psy FORESTO do 8kg + přívěsek na obojek ZDARMA   Koupit !

Antiparazitní spot-on pipety proti blechám

Rovněž antiparazitní pipety patří mezi velmi oblíbené příspěvky, hlavně díky své jednoduché aplikaci. Tekutina obsahující účinnou látku se z pipety nakape přímo na kůži domácího mazlíčka. Roztok se vstřebá do povrchových vrstev kůže a působí pak několik týdnů až měsíců.

I antiparazitní pipety se prodávají zvlášť pro psy, pro kočky a další zvířata. Rozdělují se také podle váhy zvířete, podle toho, jakou účinnou látku obsahují a zda účinkují i na jiné parazity. I pipety lze najít v čistě přírodní verzi (bez chemických látek).

Samostatnou kategorii spot-on pipet proti blechám najdete zde.

DOPORUČENÝ PRODUKT  Frontline Combo Spot-on pipeta pro psy (nebo kočky)  Koupit !

POZOR! Mějte na paměti, že na obojky i pipety se může u zvířete vyvinout alergická reakce, a to i poměrně závažná. Zvíře po aplikaci proto sledujte a v případě podezření vyhledejte veterináře. Zvláštní opatrnosti dbejte u štěňat, miniaturních plemen a bílých zvířat, která jsou obecně náchylnější.

NÁSLEDNÁ PÉČE – přípravky proti blechám

I když už se u vašeho čtyřnohého přítele blechy objeví, máte stále celou řadu možností a přípravků, jak proti nim bojovat.

Spreje proti blechám

Proc-se-muj-pes-casto-drbeAntiparazitní spreje slouží k nastříkání přímo na napadené tělo psa nebo kočky (případně jiného mazlíčka). Většina sprejů má pouze hubící účinek (zabije tedy blechy, které na zvířeti parazitují). Některé mohou působit i jako repelent proti blechám a jiným parazitům po dobu několika dnů až týdnů.

Při napadení blechami je často postiženo i okolí zvířete (bouda, pelech, deky, koberce aj.). Doporučujeme tedy ošetřit vhodnými přípravky proti blechám i bezprostřední okolí zvířete, kde se blechy mohou vyskytovat. Toto opatření snižuje zamořenost okolí a prodlužuje ochranu proti novém napadení blechami. Vybrané přípravky můžete použít jak na zvíře, tak na hubení blech ve vaší domácnosti.

Samostatnou kategorii sprejů proti blechám najdete zde.

DOPORUČENÝ PRODUKT  Sprej Bayer BOLFO pro psy a kočky 250 ml  Koupit !

Šampony proti blechám

Vykoupat zvíře a tím ho důkladně zbavit všech blech v kožichu i na kůži je ideální varianta. Nicméně například můj kocour by raději vypustil duši a u toho zmrzačil všechny členy naší rodiny, než aby si nechal do vody ponořit byť jen jednu tlapku. Z toho tedy plyne, že vykoupání antiparazitárním přípravkem nesnášejí bohužel dobře úplně všechny zvířata, obecně se hodí především pro psy.

Výhodou šampónů je jejich rychlý účinek. Nevýhodou pak krátkodobý efekt. Po vykoupání zvířete je vhodné použít ještě další prostředek proti blechám s dlouhodobějším účinkem, který ochrání zvíře před dalším napadením parazity (obojky, pipety…). Některé šampony proti blechám mají také hojivé účinky, uleví vašemu mazlíčkovi od bolesti nebo svědění podrážděné pokožky.

Samostatnou kategorii šamponů proti blechám najdete zde.

DOPORUČENÝ PRODUKT  Antiparazitní šampon BEAPHAR Bea Flea Shampoo 200ml   Koupit !

Pudry (zásypy) proti blechám

Pudry proti blechám se používají obvykle u těch zvířat, kde není možné využít jiný přípravek (typicky u zvířat, která nemůžete namočit, případně pokud třeba nesnáší syčení spreje nebo nesnesou ani obojek). Pudry je také možné použít u drobnějších zvířat, která jsou napadena blechami a klasické přípravky by jim mohly ublížit.  Typicky se jedná o zakrslé králíky, morčata, fretky a jiné mazlíčky.

Zásypy mají obvykle hubící i repelentní (odpuzující) účinek. Zároveň mohou i jemně hojit postižená místa. Některé přípravky chrání nejen proti blechám, ale i proti jiným parazitům (hlavně klíšťatům), proti komárům a dalšímmu hmyzu.

Na trhu seženete i čistě přírodní přípravky. Například tento 100% přírodní repelentní pudr francouzské značky Francodex s kombinovaným účinkem, který účinkuje až 4 týdny od aplikace.

Samostatnou kategorii pudrů (zásypů) proti blechám najdete zde.

DOPORUČENÝ PRODUKT  Repelentní pudr Francodex pro psy a kočky 150g Koupit !