Prevence výskytu blech v domácnosti

Prevence výskytu blech v domácnosti s sebou přináší několik drobných úprav, které vám mohou výrazně pomoci, aby se blechy a další parazité drželi od vašeho domu nebo bytu dál.

Zbavte se koberců

Nejlepší věcí, kterou jsme my v oblasti prevence výskytu blech v domácnosti kdy udělali, bylo odstranění všech koberců z domu, obzvláště těch s vyšším vlasem. Pokud koberec doma už mít musíte, vybírejte vždy spíše smyčkové koberce, které vydrží vyšší provoz a jsou vhodnější do domácností se zvířaty.

Pokud koberce máte a zbavit se jich nechcete nebo nemůžete, pak dodržujete tyto zásady:

Vysávejte koberce alespoň 1x týdně a ihned po vysávání vyhoďte použitý sáček. Ideální je mít vysavač s vysokým sacím výkonem – čím vyšší, tím lepší v rámci prevence výskytu blech.

Parní čištění v rámci prevence výskytu blech v domácnosti

Čistěte své koberce pomocí parního čističe minimálně jednou nebo dvakrát ročně. Když jsme ještě měli koberec v ložnici, půjčovala jsem si od kamarádky parní vysavač Kärcher a naprosto mi vyhovoval. Pokud tedy máte možnost si ho půjčit nebo pořídit, rozhodně to udělejte.

Čištění horkou párou je v boji s blechami velmi účinné, neboť blechy se rády schovávají v kobercích a obzvláště v místech kde se koberec dotýká obvodových zdí místnosti. Na rohy a místa podél zdí se tedy při čištění zaměřte.

Křemelina nebo jiný minerální prášek

Během bleší sezóny (cca od března do listopadu) jednou za měsíc zasypte koberec křemelinou nebo jiným minerálním práškem, nechte působit 48 hodin a poté vysajte.

Přírodní křemelinu většinou seženete v zahradnických potřebách, v hobby marketech nebo v obchodech s potřebami pro zvířata.

DOPORUČENÝ PRODUKT  Catz & Dogz Tulis antiparazitální minerální prášek 400g   Koupit !

POZOR! Při rozprašování přípravku se vyvarujte jejího nadýchání (použijte ochranou ústenku nebo masku). Rovněž udržte své mazlíčky mimo pokoj, dokud se křemelina neusadí.

Repelentní difuzéry

Repelentní difuzér proti hmyzu vám pomůže v rámci prevence výskytu blech v domácnosti a zároveň ochrání váš domov před dalším napadením jakýmkoliv typem parazitického hmyzu a zároveň dodává příjemnou vůni. Neobsahuje žádné hnací plyny, a proto není škodlivý pro životní prostředí.

Difuzér umístíte uprostřed místnosti ve výšce asi půl metru, zavřete všechna okna, otevřete dveře v interiéru a skříně. Následně aktivujte ventil a přípravek se automaticky rozšíří. Jakmile je lahvička prázdná, vyčkejte cca 1 hodinu a následně 30 minut vyvětrejte. V případě silného zamoření je nutné postup opakovat (cca po týdnu) dokud parazité zcela nevymizí.

Více o údržbě domácnosti se dozvíte v této sekci.