Obojky proti blechám pro psy a kočky

Nejvhodnějším prostředkem pro dlouhodobou (až 8 měsíců) ochranu proti blechám a jiným parazitům jsou obojky proti blechám. Obojky se hodí jak pro psy, tak pro kočky, i pro jiné domácí mazlíčky. Existuje mnoho různých druhů, které se od sebe liší tím, jak dlouho účinkují, jaké účinné látky obsahují, jak je uvolňují, případně i samotným mechanismem svého působení.

NOVINKA: obojky proti blechám s kombinovaným účinkem

Nejúčinnější pro kočky i psy jsou obojky proti blechám s postupným uvolňováním účinné látky do lipidové vrstvy kůže a srsti zvířete, které mají navíc kombinovaný účinek (to znamená, že fungují proti více druhům parazitů). Tyto obojky parazity jednak odpuzují a jednak je hubí. Dospělé blechy umírají a zároveň je omezen vývoj larev v nejbližším okolí zvířete (třeba v pelechu). Tím obojek zabraňuje bleší invazi ve vaší domácnosti.

Top produktem v této oblasti je pravděpodobně nejnovější obojek Foresto, který účinkuje celých 7-8 měsíců (na blechy i klíšťata) a navíc díky nové technologii uvolňuje do těla zvířete skutečně jen velmi malé dávky účinné látky. Tento obojek je bez zápachu a voděodolný. Je dostupný ve dvou variantách:

  • pro psy do 8 kg váhy a kočky (včetně štěnat a koťat) tady
  • pro větší psy nad 8 kg tady

Tradiční antiparazitní obojky

Tradiční a léty prověřené obojky uvolňují účinnou látku přímo na povrch kůže a srsti, ta je pak postupně rozptýlena po celém povrchu těla. Jedná se například o obojky značek FYTO a Kiltix.

Tyto obojky volí spíše majitelé venkovních psů a koček. Vzhledem k tomu, že látka se z těla zvířete může uvolňovat i do okolí, je vhodné u zvířat v domácnosti, nebo zvířat, která jsou v častém styku s malými dětmi, volit jiný typ ochrany.

Obojky proti blechám s čistě přírodními látkami

Stejně jako se i my sami snažíme vyhýbat chemii v potraviných nebo drogerii, uvažujeme podobně i o našich domácích mazlíčcích. Přírodní obojky proti blechám mají pouze repelentní (odpuzující) účinek. Nedají se tedy použít, pokud již váš mazlíček blechy v kožichu má, respektive je nutné je doplnit jiným přípravkem. Z tohoto typu obojků se uvolňují čistě přírodní éterické oleje, které působí odpudivě proti blechám a často i proti dalšímu bodavému hmyzu. Přírodní obojky jsou například od české značky Margus a nebo zkuste produkty španělské značky Menforsan. Přírodní obojky proti blechám a další čistě přírodní produkty na ochranu vašich zvířat před parazity najdete v naší samostatné sekci zde.

Všechny obojky proti blechám mají většinou nenápadnou barvu, na psovi tedy nejsou téměř vidět. Prodávají se samozřejmě v různých velikostech (tak aby zvířeti seděly a zároveň aby množství účinné látky odpovídalo hmotnosti psa). Pro psy, kteří se rádi koupou, je třeba vybírat obojek voděodolný. Pro kočky je pak potřeba myslet na to, že obojek musí mít bezpečnostní sponu, aby se kočka nezranila pokud by se za obojek někde zachytila. Kočky jsou také citlivější na účinné látky a není možné jim nasazovat obojky proti blechám, které nejsou přímo pro ně určené!

TOP PRODUKTY

 

 

POZOR! Nezapomeňte, že účinná látka se z obojků uvolňuje postupně na povrch těla vašeho mazlíčka. Obojek proto musí zvíře nosit neustále! Nelze ho použít například jen na venčení, nebo na procházku v přírodě a domnívat se, že zvíře bude chráněno