Jak poznám, že má zvíře blechy?

Zvíře, které je napadené blechami se neustále drbe, vykusuje, škrábe, zahryzává se do kůže. Váš mazlíček může být také najednou citlivý na každé ohlazení, případně být neklidný, někdy i agresivní. Naše kočka zase například ani chvíli neposeděla, pořád pobíhala a cukala sebou. Citlivější tvorové mohou mít na bleší kousnutí i alergické reakce, protože látky obsažené v bleších slinách mohou kůži silně dráždit. Při větším zablešení nebo u hladkosrtských plemen psů a koček uvidíte blechy snadno pouhým okem.

[logo_carousel_slider]

Zkontrolujte především oblast pod ocasem zvířete, která bývá často rozškrábána (hlavně u psů). Zaměřte se také na hlavu a pak záda podél páteře. Můžete zde objevit jak dospělé blechy, tak především bleší výkaly (malé černé hromádky, které připomínají mletou kávu a jsou nalepené na chlupech vašeho mazlíčka). To je jasný důkaz, že vaše zvíře trpí přítomností blech. Bleší trus objevíte hlavně v jemné srsti – př. za ušima. Pokud si nejste jistí, že jde skutečně o trus blech můžete snadno provést tento test. Vzhledem k tomu, že bleší výkaly jsou vlastně natrávená krev zvířete, pak reagují při styku s peroxidem vodíku (kysličníkem). Dejte tedy nalezené černé tečky na papírový ubrousek, pokapte je peroxidem a sledujte, co se bude dít.

Pokud tečky pění, hnědnou a rozpouští se, pak je test pozitivní a vám začíná zápas s blechami. Naštěstí tento web vás tím zápasem provede od začátku do konce.